PRZEMYSŁ CIĘŻKI

HUTY, KOTŁY, LINIE PRODUKCYJNE, LINIE TECHNOLOGICZNE, ODLEWNIE, OFFSHORE, PIECE, RUROCIĄGI

Nanoizolacja to technologia termoizolacyjna, która polega na tworzeniu cienkowarstwowej powłoki o konsystencji emulsji wodnej. Znajduje ona zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu ciężkiego, takich jak huty szkła, huty metali, przemysł motoryzacyjny, kopalnie czy przemysł metalurgiczny. Do zastosowań w każdych miejscach/urządzeniach na zakładach przemysłowych podlegających ochronie termicznej.

Powoka SFEROLIT®, jest aplikowana w systemie, który obejmuje podkład antykorozyjny APM PRIMER o klasie antykorozyjności C5, powłokę SFEROLIT® oraz wierzchnią warstwę epoksydy wodnej. Dzięki temu systemowi, powłoka zapewnia nie tylko skuteczną ochronę termiczną, ale także ochronę przed kondensatem.

System powłok ATENA NANO gwarantuje bezpieczeństwo przed korozją, a wierzchnia warstwa chroni przed agresywną chemią zasadową i kwasową. Powłoka jest wodoodporna i wykazuje wysoką odporność na ścieranie oraz mycie pod ciśnieniem.

Dzięki zastosowaniu naszej powłoki, możliwe jest obniżenie temperatury nawet do 70%. Grubość powłoki, którą aplikujemy, wynosi od 0,5mm do 5mm DFT (suchej powłoki) i zależy od ilości aplikowanych warstw.

Do zastosowania m.in. :

- linie technologiczne,
- piece, kotły, zawory,
- rurociągi, kominy,
- kadzie,
- piece do wypalania,
- piece hutnicze, hartownicze

Produkty dla przemysłu ciężkiego są dobierane w zależności od typu powierzchni, na której mają być zastosowane, otaczających warunków, klimatu, koncentracji pary i przede wszystkim temperatury eksploatacji:

NASZE ATUTY:

• zwiększamy efektywność / zmniejszamy utraty ciepła nawet do 80% (budynki, maszyny i urządzenia, piece, kotły, rurociągi, etc.),
• ograniczamy zużycie energii (energia, gaz, etc.) o 5-20% rocznie, może być nawet więcej…,
• obniżamy temperatury na urządzeniach do 80% (średnio 50%),
• zwiększamy bezpieczeństwo przed poparzeniami (redukujemy temperatury do bezpiecznych granic BHP),
• temperatury eksploatacji termoizolacji od -60⁰C do +600⁰C w zależności od produktu,
• eliminacja kondensatu do 100%, ochrona przed korozją,
• zwrot inwestycji od kilku do kilkunastu miesięcy.

USŁUGI NANO-TERMOIZOLACJI STANOWIĄ CZĘŚĆ PAKIETU OFERTY MODERNIZACJI ENERGETYCZNEJ !

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Umów spotkanie lub porozmawiaj z naszymi ekspertami

Szybki kontakt!
+
Wyślij!